home contact

obrazek-na-podstronach

Po czym poznać, czy mój mebel jest woskowany czy lakierowany?

Czystą, dobrze osuszoną powierzchnię przetrzeć bawełnianą szmatką nasączoną Środkiem do usuwania wosku Libéron. Jeśli drewno jest jaśniejsze, a bawełniana szmatka się zabrudziła, oznacza to, że mebel jest woskowany.
W przeciwnym wypadku należy nałożyć grubą warstwę środka do usuwania starych powłok i pozostawić do momentu, aż powierzchnia będzie pęcznieć. Po tym poznamy, że mebel był wcześniej polakierowany.
Jeśli nic podobnego się nie zdarzyło, oznacza to, że mebel jest jedynie zabejcowany. Wystarczy wtedy przeszlifować go papierem ściernym 240, aż do odsłonięcia surowego drewna.

Co należy zrobić, jeśli na polakierowanym meblu pojawią się plamy?

Gdy plamy pojawiają się na powierzchni lakierniczej wtedy możemy za pomocą waty stalowej nr 000 i Środka do usuwania wosku Libéron przeprowadzić polerowanie wygładzające. Jeśli plamy są pod warstwą lakierniczą konieczne jest zdjęcie powłoki używając środka do usuwania starych powłok. Następnie przeszlifować powierzchnię aż do odsłonięcia surowego drewna, odpylić i nałożyć produkt wykończeniowy.

Co zrobić, jeśli kolor mojego mebla przestał mi się podobać?

• Jeśli mebel jest woskowany, należy usunąć warstwę wosku za pomocą Środka do usuwania wosku Libéron. Następnie należy przeszlifować powierzchnię aż do odsłonięcia surowego drewna i starannie ją odpylić. Na koniec można nałożyć nową warstwę wybranego produktu.
• Jeśli mebel jest polakierowany, należy usunąć powłokę za pomocą środka do usuwania starych powłok, następnie przeszlifować powierzchnię, odpylić i nałożyć nową warstwę wybranego produktu.

Jakimi środkami zabezpieczyć drewniany blat?

Zalecamy użycie Oleju do blatów Bloom, który spełnia normy kontaktu z żywnością i tym samym nie stwarza żadnego zagrożenia w przypadku okazjonalnego kontaktu z nią.

Czy mogę zastosować Olej do blatów na drewniane misy?

Nie. Olej do blatów Bloom spełnia normy kontaktu z żywnością jedynie w przypadku okazjonalnej styczności z nią.

Czy można zastosować Olej do blatów Bloom do ochrony deski do krojenia?

Olej do blatów nie nadaje się do zastosowania na deskę do krojenia.

Czy mogę nałożyć Transparentną farbę do mebli Bloom na drewno woskowane?

Nie. Tłusta powierzchnia wosku uniemożliwia nałożenie lakieru lub farby. Aby pokryć taki mebel produktem wykończeniowym, należy najpierw usunąć wosk z mebla za pomocą Środka do usuwania wosku Libéron.

Czy mogę nałożyć Transparentną farbę do drewna Bloom na wcześniej polakierowane belki?

Tak. Wcześniej jednak należy zmatowić powierzchnię papierem ściernym o gradacji 120.

Czy można używać waszych farb kryjących do wcześniej pomalowanych lub polakierowanych mebli?

Tak. Przed nałożeniem Kokosowej farby do drewna lub Metalicznej farby do drewna Bloom, należy przeszlifować powierzchnię papierem ściernym o gradacji 120.